הוספת נקודת אינטרנט בבית

בעולם המודרני והמתקדם בו אנו חיים היום, בכל בית נעשה שימוש תדיר וממושך באינטרנט. רשת האינטרנט הביתי מאפשרת שימוש במגוון רחב של צרכים כמו עבודה או לימודים מהבית, שימוש במחשבים השונים, במשחקי קונסולה וצפיה בסטרימינג ועוד. כיום מגוון רחב של שירותים מבוססים על אינטרנט ולכן אם אתם רוצים לקבל חיבורים נוחים ואיכותיים, אתם חייבים לתכנן נכון את נקודות האינטרנט בבית שלכם.

אם בעבר רוב הבתים נבנו עם נקודת אינטרנט אחת, היום יותר ויותר אנשים מבינים כי הצורך הוא בכמה וכמה נקודות שונות ולכן עובדים על הוספת נקודת אינטרנט בבית כך שיוכלו לקבל חיבורי אינטרנט ישירים ומהירים בצורה תקינה.

תכנון מקדים של הוספת נקודת אינטרנט בבית

אם אתם נמצאים בשלב תכנון בית חדש או שאתם משפצים באופן יסודי את הבית הקיים שלכם, זה הזמן הנכון לחשוב על הוספת נקודות אינטרנט בבית. תכנון נכון של פריסת קווי הרשת בבית, עוד בשלב הבניה שלו, יאפשר לכם להכין את התשתית המתאימה באופן הרבה יותר נכון והרבה יותר יעיל, ולא יצריכו קידוחים או עבודות אינטנסיביות מאוחר יותר.

אם הדירה כבר קיימת, במיוחד בדירה ישנה, פנו אל מומחה בתחום אשר יוכל לבחון את אופן הבניה ואת הדירה עצמה ולהמליץ לכם על הדרך הנכונה והמתאימה ביותר בשבילכם להתקין נקודות אינטרנט נוספות בדירה.

היכן כדאי להוסיף נקודות אינטרנט?

כדאי להוסיף נקודות אינטרנט במקומות בהם יש מחשבים ניידים או כאלו שבעיקר תשתמשו בהם, או שהחיבור הקיים לא מאפשר לרשת הWIFI להגיע אליהם. לדוגמא, בבתים בהם יש מרתפים, או חדרי ממ"ד, חיבור אלחוטי לא תמיד מגיע בצורה נכונה ופעמים רבות יש שיבושים בשל המרחק ובשל קירות הבטון. לכן בחדרים כאלו כדאי להתקין נקודות קוויות אשר יאפשרו לכם לקבל חיבור אינטרנט ישיר יותר.

כמובן, תוכלו לחבר באותן נקודות ראוטר וכך להרחיב גם את טווח הקליטה של הרשת האלחוטית בכל רחבי הבית.

במידה ויש לכם מקומות בבית בהם משתמשים באופן קבוע במחשב, כמו חדרי לימודים ועבודה, חשוב מאוד להתקין בהם נקודות אינטרנט על מנת לאפשר חיבור קווי ישיר בנוחות.<\mark>